להיות בריא גופנית משמעו להיות בריא גם נפשית. בריאות הנפש של הילד משפיעה באופן ישיר על בריאותו הפיזית. יש הורים מאוד דאגנים שכל הזמן "מחפשים" מחלות אצל הילדים שלהם.. כל הזמן דואגים וחונקים את הילד ב"דאגנות יתר". יש הורים שלא דואגים בכלל, הם בקושי מתפקדים כהורים. לא לוקחים אחריות מעשית לרווחת ילדם. יש הורים שנותנים המון חומר, מתנות, כסף, כל מה שאפשר לקנות, אבל, לא מראים ולא נותנים מספיק אהבה, חיבור וחיזוקים חיוביים.

הורים יקרים: כשהילדים שלכם מפחדים, היו שם בשבילם כמו גשר על נהר זורם, כי החיים בחוץ לא פשוטים עבורם. אם הם בוכים, יבשו את דמעותיהם העדינות והקשיבו לליבם הכואב. אל תבואו ממקום ששולל את הרגשות שלהם. הקשיבו להם מכל הלב, תנו להם תחושה שאתם תמיד לצידם, במיוחד אם אין חברים לצידם והם מרגישים בודדים, היו תמיד לצידם, אל תשפטו אותם, אתם ההורים שלהם ולא השופטים.

בשעה שליבם מפוחד, והם מרגישים את הקושי עוטף אותם, עטפו אותם בנחמה גדולה, תנו להם תמיכה, כמו גשר מעל מים סוערים, כן, ממש כך. זו חוויה שהם לעולם לא ישכחו לכם. התחושה שתמיד הייתם שם לעזור להם, ממקום טהור ואוהב. ראו כמה הם זוהרים, כל נשמה זוהרת ביופיה אם רק תתנו להם לזרוח. היו שם כהורים וקצת חברים, היו לידם אך לא במקומם,,, זה החיים שלהם, תנו להם לחוות אותם ועימדו על הגדה כל הזמן צופים ומוכנים לתת כל עזרה שתידרש, רק כך הם יתפתחו ויתחזקו ומצד שני יפנימו את תמיכתכם ואהבתכם.

אפשרו להם לחלום, חלומות גדולים, כמה שיותר גדולים.. אל תגידו "אולי, אי אפשר, לא כדאי"... האמינו בהם גם אם הם יצטרכו לעבור מים סוערים, גם אם זה לא חלומכם. היו תמיד לצידם כמו גשר חזק ואיתן, כמו האמת הטובה. מהמקום הזה, הם יהיו בריאים, מאושרים וחסונים כל חייהם. וגם אם יהיו מים סוערים בחייהם (ויהיו) הם יקחו איתם את כל היופי שנתתם להם באמונה גדולה. זה יפגוש אותם בצמתים הכי חשובים שלהם והם יודו לכם תמיד. אל תדחו את הזמן , היו נוכחים עכשיו.

בריאות הילד​